Terapia – szukasz pomocy psychologicznej?

W dzisiejszych czasach psycholog stał się niemal przyjacielem człowieka. Wizyty u psychologa są szczególnie popularne na zachodzie. W Stanach Zjednoczonych co drugi człowiek korzysta z jego usług.

W Polsce wizyty u psychologa nie są jeszcze tak powszechne, zapewne dlatego, że ludzie kojarzą je z bardzo złym stanem psychicznym i wstydzą się nawet wyrazić chęć udania się do niego po poradę, a co dopiero przyznać się do częstych spotkań. A szkoda, bo psycholog może nam pomóc uporać się z wieloma problemami, z którymi sami nie potrafimy sobie poradzić.

Zanim udamy się do niego po poradę, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czego od niego oczekujemy.

Musimy zdać sobie również sprawę, że psycholog nie poda nam gotowego lekarstwa na rozwiązanie naszych problemów, ale będzie starał się nam pomóc w znalezieniu sposobu na walkę z nimi i, w końcu, zniwelowanie ich.

Bardzo istotne jest tutaj nastawienie i chęć współpracy. Bez tego nie jesteśmy w stanie nic zdziałać. Do psychologa może się udać każdy. W każdej przychodni powinien pracować psycholog lub z każdej przychodni powinniśmy móc dostać skierowanie do współpracującego z nimi psychologa. Możemy również zasięgnąć porady u psychologa prowadzącego prywatny gabinet. Najwięcej adresów znajdziemy z pomocą Internetu.
Jeżeli czujesz potrzebę kontaktu z psychologiem, nie oglądaj się na innych i nie wstydź się tego, tylko udaj się na wizytę.