Nałogi. Czy istnieje wyjście ratunkowe?

Wiele osób jest przekonanych, że nałogi przydarzają się tylko ludziom słabym. Gdy wspominamy o nałogach nasze skojarzenia biegną przede wszystkim w kierunku alkoholizmu i nikotynizmu. Tymczasem we współczesnym świecie na każdego z nas czyha wiele innych nałogów.

Młodzież jest szczególnie narażona na uzależnienia od narkotyków i innych szkodliwych substancji. Niestety problem ten z każdym rokiem w naszym kraju nasila się. Przydarzają nam się również inne uzależniania takie jak pracoholizm czy zakupoholizm.

Obydwa wspomniane, choć brzmią niegroźnie mogą prowadzić do poważnych zakłóceń zdrowotnych i społecznych. Na szczęście są już specjalistyczne ośrodki, gdzie pod okiem fachowców można leczyć uzależnienia od gier, Internetu czy giełdy.

Choć problem jest poważny, możliwość popadnięcia w nałóg zakupoholizmu przez wiele osób jest bagatelizowana. Tymczasem nałóg ten bardzo szybko się rozprzestrzenia, co widać wyraźnie na przykładzie bogatszych krajów i może prowadzić do poważnych kłopotów finansowych i zdrowotnych.